pondělí 26. února 2018

Masopustní a maškarní karneval


Týden od 12. února byl ve školce týdnem masopustu a karnevalového veselí. Ve středu 14. února si děti přinesly do školky masopustní a karnevalové kostýmy a společně se zapojily do karnevalového reje a užily si prima zábavu. V sobotu se všechny děti sešly se svými rodiči, prarodiči a také kamarády ze školy na Maškarním karnevale v KD v Dolní Lutyni, kde je se svou maškarní show provázel a bavil Pepino prcek.Fotky najdete ZDE:http://mszbytky.rajce.idnes.cz/Masopustni_a_maskarni_karneval/


Konečně přišel den, na který se všechny děti tak těšily – Maškarní karneval. Díky němu mohou děti vplout do kouzelného světa pohádek, ve kterém panuje dobro a radost. Jednou v roce tak mají možnost se převléct za pohádkovou bytost a na vlastní kůži zažít ten pocit – být součástí pohádky. Holčičky mnohdy volí masku princezny a víly, kluci zase dávají přednost kovbojům, policistům či hasičům. Na tom současném karnevalu se to krásnými maskami jen hemžilo. S některými pomáhali rodiče, jiné byly zakoupeny již hotové. Byly zde k vidění tradiční masky, jako jsou právě princezny, kovbojové, policisté, duchové, ale také některé méně tradiční masky v podobě současného fenoménu Minecraft a jiné.
V letošním roce se děti z MŠ a ZŠ Zbytky mohly těšit na poutavý karnevalový program v podání Pepína prcka (p. Rychlíkovský). Měl pro ně připraveny zábavné soutěže, do kterých čas od času zapojili také rodiče – to proto, aby se nenudili. Navíc odpoledne společně strávené s dítětem utužuje vzájemný vztah. Děti vítaly jak soutěže bez rodičů, tak o to víc ty, kde musela asistovat dospělá osoba. Téměř před koncem programu vymodeloval Pepíno prcek pro každé dítě překvapení z balónků. Nakonec byla vyhlášena ta nejhezčí maska, a aby nebyly děti smutné, vyhrály všechny. Následně byly děti za svou kreativitu při výrobě a volbě masky náležitě odměněny. Tímto děkujeme všem, kteří se účastnili přípravy celého odpoledne. Děkujeme maminkám, jež napekly skvělé pohoštění a zapojily se do dalších pomocných aktivit. Děkujeme také obci Dolní Lutyně za poskytnutou finanční podporu a řeznictví a uzenářství Wojtas za sponzorský dar v podobě uzenin.
Za SRPŠ při MŠ a ZŠ
Jana VaškováŽádné komentáře:

Okomentovat